BİM’den alınabilecek ucuz ve güzel yiyecek, içecekler

bim‘den alınabilecek efsane yiyecekler ve içecekler konusuna hoş geldiniz. BİM sayesinde 5-10 TL ile karnınızı doyurabilir* ve böylece burger king, mek danıs gibi kapitalizmin hain oyunlarına karşı gelebilirsiniz!!!

Efsane ve Ucuz BİM Abur-Cuburları

1) Osmanoğlu Profiterol: Puanım 10/10. Bu kadar lezzet ve düşük fiyat. Daha ne olsun. Detaylı incelemesi için tıklayın. Fiyatı 1.75 TL*.

“Ambalaj çift katmanlı, kaseyi kaplayan bir ambalaj daha var yani. İçinden minik bir kaşık çıkıyor. Gerçekten çok hoş.”
– Kefelon | DH

200 gram ağırlığı var.

ilkler yağlı gevrek

2) İlker Yağlı Gevrek: Adı üstünde yağlı bir gevrek, ama çay ile çok yakışıyor be. Fiyatı 2.5 TL* civarı bişey. Puanım 10/10 ama çok yemeyin kilo aldırır. 🙂

“tazeligini uzun sure koruyan cok cok nefis tuzlu corekler. sanirim icinde mahlep var, çatal tadini andiriyor, ustu bol susamli, ortaparmak buyuklugunde. geceleri aclik bastirirsa bir kac tane yemenin cok da zararli olmayacagini dusunuyor ve inanmak istemiyorum. karbonhidrat olmadan doymayanlar el altinda bulundurmali.” – vinyl | ekşi sözlük

3) Topitanem: Puanım 6/10. İçinde bolca tane mevcut, ama fiyatı 1.25 idi birkaç sene evvel. Şu an 1.95 TL*. Yine ucuz sayılır ama %56 zam gelmiş sonuçta az değil. Siz bilirsiniz. 🙂
Tek başına bitirmeniz mümkündür ancak zorlar, tavsiye edilmez. İçinde bolca karbonhidrat da var. Kokusu da bir garip. Pek tavsiye etmiyorum ama fena da değil yani.


4) Holland Caramel Waffles: Puanım 4/10. Karamelli küçük waffle gibi bişey. Beğenenler var ama ben beğenmedim, karamelden dolayı sanırım. Pek bilinmeyen bir ürün ayrıca. 2.95 TL* , denemekten zarar gelmez. 🙂
“fiyat-performans oranına baktığımızda vasat bulduğum yiyecek.. her birinin çapı bir cd’den yaklaşık 2-3 santimetre küçük, her birinin kalınlığı ise yaklaşık olarak bir pötibör bisküviyle aynı bu bisküvimsi yiyeceğin.. lezzet olarak baktığımızda, çayla iyi gittiğini, tek başına ise pek beğenmediğimi söyleyebilirim..”
– ua1905 | ekşi sözlük

5) Party Cips:

3.75* fiyatıyla pringles’a meydan okuyan cipstir party cipsleri. sadesini denemedim lakin tatlı ve acı biberli ikisi de harika. içinde msg (sodyum glutamat) bulunuyor, lakin bu tüm cipslerde var. fiyatına göre iyi bence. tatlı biberliyi tavsiye ederim, acı biberli de güzel.
puanım 6/10

6) Teatone Ice Tea: MÜKEMMEL bir soğuk çay. Fiyatına göre çok çok iyi ve resimde gördüğünüz gibi üç boyutu var. en sağdaki (küçük görünüyor aslında büyük 😀 resim orantısız oldu) gayet iyi, fiyatına göre de güzel. hem büyük.
Limonlu, şeftalili ve bergamot aromalı çeşitleri mevcut. Küçük olanı 50 kuruş idi, şu an 60 kuruş*. Hepsi de güzel ya. Lipton’a göre yarı yarıya fiyat farkı var, tabiki lipton biraz daha güzel, ama fiyatını performansına oranlarsak (f/p) teatone daha iyi liptona göre. TEATONE ALIR! 😀

 

 

(*) Bir not: Bu yazıyı Temmuz 2016’da yazmışım, şu an Nisan 2018 ve fiyatların da artmasıyla birlikte “BİM BİTMİŞ” diyebilirim. Karın doyurmak için 5-10 TL artık pek yeterli değil. Yukarıdaki fiyatlar da 2016 fiyatları. Aktüel’de kullanışlı ürünler oluyordu, o da yok.
BİM’in 2008 fiyatlarına bir bakar mısınız, 10 yıldaki fiyat artışı çok şaşırtıcı.
Hem artık şekerli yiyecek/içecek almıyorum. That Sugar filmini izlerseniz beni daha iyi anlayabilirsiniz.

Artık BİM’e girince süt, yoğurt gibi ihtiyaçların dışında kuruyemiş olarak Simbat antep fıstığı alıyorum, tavsiye ederim fiyatına göre iyidir.

“BİM’den alınabilecek ucuz ve güzel yiyecek, içecekler” üzerine 3 yorum

  1. Çok beğendim bu siteyi, işinize yarayacak herşey mevcut. Çok tatlı bi rehber hazırlamışsınız ellerinize sağlık. 😀

  2. Dost ayranı da listeye eklemeyi unutmayalım. Dost ayran da pikniğe giderken mutlaka alınması gereken bir içecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir