Aliexpress’den gelecek ürünün tahmini geliş süresi nasıl hesaplanır?

Satıcı arkadaş ürünü kargoladıktan ne kadar zaman sonra PTT kapıyı çalar? Aliexpress’e buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

Ürün uzun sürede gelmezse (ya da ürün hatalı olarak gelirse vs.) dispute açarak paranızı geri alabilirsiniz, en azından almayı deneyebilirsiniz. Böyle bir durumda kredi kartınıza iade olarak yapılır. Dispute nedir, nasıl açılır sorusunun cevabı için buraya bakabilirsiniz.
Kargo takip kodunuz varsa, kargo takibi yapmak için tıklayın.

 

• AliExpress Standard Shipping: 15-34 gün arasında geleceği söylenir, genellikle 2 haftadan daha kısa sürede gelmez. Donanımhaber’de bu kargo yönteminin mağdurları diye bir başlık var ama bu gözünüzü korkutmasın, ürünün gelmemesi düşük bir ihtimal.

• China Post: 15-27 gün arasında geleceği söylenir.

• Singapore Post: China Post’a göre daha hızlı olduğu iddia edilir. Ekstra bir kargo ücreti farkı yoksa Signapore Post tercih edilebilir. 🙂

• EMS / UPS / FedEx / DHL: Kargonun acilen gelmesini istiyorsanız kullanabilirsiniz ancak ücretleri tuzludur. 4-7 gün arasında gelebilir.

 

Resmi tatil varsa PTT çalışmaz, bunu da göz önünde bulundurun.

Tavsiyem, “Al-unut” yapmak gerekir aliexpress gibi sitelerden alışveriş yaparken. Alıp unutacaksanız, bir bakmışsınız kargo gelmiş.

“aaa, ne gelmiş? sarı bir paket gelmiş hediye mi geldi acaba? kim gönderdi bunu?” 🙂

not: kargonuz gelmedi, dispute açıp paranızı aldınız ve ardından kargonuz geldi, ne yaparsınız? çok nadir de olsa bu yaşanabiliyor. bu durumda “ne güzel işte bedavaya almış oldum” demeyin lütfen, firmanın bu iyi niyetini suistimal etmeyelim. satıcıya mesaj gönderin, durumu anlatın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir