Aliexpress’den gelecek ürünün tahmini geliş süresi nasıl hesaplanır?

Biraz detay bir konu aslında bu. 🙂 Satıcı arkadaş ürünü kargoladıktan sonra ne kadar zaman sonra geleceğini hesaplayacağız. Aliexpress’e buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.
Şimdi kargoların ne kadar sürede ürünü getirdiklerini açıklayayım sizlere.
Şunu da belirteyim ki ürün uzun sürede gelmezse dispute açarak paranızı geri alabilirsiniz. Genellikle kartınıza iade olarak yapılır, aliexpress müşteri memnuniyeti olarak iyi bir firmadır. (amazon kadar olmasa da.)

 

• AliExpress Standard Shipping: 15-34 gün arasında gelir, daha kısa sürmez genellikle. 34 günden daha uzun sürmesi, ürünün hiç gelmeyeceği demek olabilir.

• China Post: 15-27 gün arası gelir ürününüz. Tercih edilir, bedava hem.

• Singapore Post: China Post’a göre daha hızlı olduğu iddia edilir, minimum 9-10 günde elinize ulaşabilir ürününüz. China post’la arada 4-5 dolar fark koyuyorlar bazen, bence o farka değmez ama siz bilirsiniz. Kargo ücreti farkı yoksa signapore iyidir iyi. 🙂

• EMS / UPS / FedEx / DHL: Bunlar bir hayli pahalı oluyor, ama gerçekten kısa sürede elinize ulaşıyor kargonuz. 4-7 gün arası diyelim. EMS biraz daha yavaş.

 

Çok önemli not: PTT bildiğiniz gibi -kusura bakmayın ama öyle- dandik bir şirket. Türkiye’deki kargo firmaları zaten genel olarak kötüdür, yurtiçi kargodan çok şikayetçi olan birçok insan var mesela, konuyla alakalı olarak ekşi sözlüğe bakabilirsiniz.

Bayram var mesela şimdi, ptt yatacak haliyle. Bunu da göz önünde bulundurun.

Size naçizane tavsiyem, hediye filan alacaksanız belirli bir gün düşünüyorsanız, ha geldi ha gelecek kafayı yemeyin. Alın bir tane ayna, deyin ki “sana senden daha güzel hediye bulamadım”. 🙂 “Al-unut” yapmak gerekir aliexpress gibi sitelerden alışveriş yaparken. Alıp unutacaksanız bu kadar, bir bakmışsınız kargo gelmiş.

aaa. 😀 Neydi ki bu 😀 sarı bir paket gelmiş neydi bu ya allaalaaa

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir